U svetoj ostroškoj obitelji, u Gornjem manastiru Ostrogu, molitveno i svečano biće proslavljen praznik Svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca.

Povodom praznika Svetog Vasilija Ostroškog, u ponedjeljak, 11. maja, u Gornjem manastiru Ostrogu biće služeno svečano praznično bdenije sa početkom u 17 časova.
U utorak, 12. maja, sa početkom u 8 časova, biti služena Sveta arhijerejska liturgija.
Svetom službom Božjom načalstvovaće Njegovo visokopreosveštenstvo Arhiepiskop cetinjski i Mitropolit crnogorsko-primorski g. Joanikije, uz sasluženje Njegovog visokopreosveštenstva Arhiepiskopa Jašija i Mitropolita moldavskog i bukovinskog g. Teofana.

Očekuje se molitveno sabranje velikog broja vjernog naroda i hodočasnika koji će i ove godine doći da se poklone moštima Svetog Vasilija, tražeći blagoslov, utjehu i duhovnu snagu od velikog Božjeg ugodnika i čudotvorca.
Dobro došli!
Hristos Vaskrse!






