На дан Усековања главе светог Јована Крститеља претече Господњег, у Горњем манастиру Острогу, служили су литургију митрополит Средње-западно амерички г. Лонгин и епископ Полоцко-глубоски г. Игњатије, Руске православне цркве бјелоруског егзархата. Саслуживали су им архимандрит Варнава, игуман манастира Трескавца, Бихаћко-петровачка епархија, протојереј Жељко Ћалић и ђакон Крсто Авдаловић.
Пригодном бесједом се владика Лонгин обратио свима вјерујућима и захвалио се игуману Сергију на добродошлици и гостопримству, али се и захвалио епископу Игњатију на његовом саслуживању и његовом доласку у Острог.







