U drugu nedelju po Vaskrsu, Tominu nedelju, kada naša Sveta Crkva proslavlja i praznik Svetog apostola i jevanđelista Marka – Markovdan, u crkvi Svete Trojice u Donjem Ostrogu odslužena je Sveta Liturgija.
Načalstvovao je namjesnik ostroške svetinje protosinđel Pavle, a sasluživali su mu sabrat ostroške obitelji jeromonah Jerotej, arhijerejski namjesnik nikšićki protojerej Slobodan Jokić i jerođakon Zosisma, uz molitveno učešće brojnog monaštva i vjernog naroda.
Veliki broj vjernika, naročito djece, prisajedinio se Tijelom i Krvlju Gospoda Isusa Hrista.






